
Je bent een jonge schrijver en je bent op een eiland. Het is geen vakantie. Er is ook geen festival. Je staat in het mulle zand en kijkt om je heen. Afgezien van de wind en de meeuwen is het stil. Geen mens te zien. Je klimt omhoog naar de top van een duin en tuurt en tuurt maar. Grote grijze wolken rennen als jonge wolfshonden door de lucht. Je haren worden stroef en je snot wordt zout. Zo is het hier. Zo is het eiland écht. Een zandkorreltje in de Noordzee. Een zandkorreltje in je hoofd. Eiland, horizon, zee. Neem me mee, dan ik schrijf ik je op.
Tijdens deze wandeling word je door vier jonge schrijvers meegenomen van het festivalhart naar het strand. Daar vertellen ze je hoe zij de omgeving beleefden vóór de reuring van Oerol. Wat zagen ze in alle rust? Hoeveel verhalen vonden zij in de stilte? Welke woorden hoorden zij in de wind?
David Bisschop, Tamar Dicke, Bastiaan Okkema en Rixt Siderius.
‘Jonge Schrijvers’ is een schrijfopleiding voor jongeren in Friesland, georganiseerd door Explore the North en Meeuw jonge theatermakers. De Jonge Schrijvers maken elk jaar speciaal voor Oerol nieuw werk, geïnspireerd op het eiland en/of haar bewoners.’
Woorden in de wind is op zaterdag 21 juni en zondag 22 juni te zien tijdens Oerol festival op Terschelling.
Kaarten en meer info over het festival: www.oerol.nl